Sme len ľudia

Autor: Miroslava Zvarová | 25.9.2015 o 21:06 | Karma článku: 2,83 | Prečítané:  679x

Áno, aj my sme unavení po celom dni v práci alebo nahnevaní, keď sa nám niečo nepodarí. Vieme sa smiať, plakať a byť "normálni". Nie sme iní. Sme ako vy.  

Poznáte aj vy ten pocit, keď stretnete známych a automaticky od Vás očakávajú niečo... viac? Často mám pocit, že kvôli môjmu statusu liečiteľky musím robiť pre ľudí niečo viac, pretože to odo mňa očakávajú. Stále sa pýtam, či to, čo robím je dostačujúce alebo či mám robiť pre okolie viac. Mám sa viac usmievať aj keď sa necítim dobre? Prekonať samú seba a byť lepšia k iným? Zapojiť sa do kultúrneho života ako činiteľ?  Nie je to len pretvárka? Niečo nasilu?

Ľudia sú prekvapení, keď liečiteľ ochorie. Veď predsa on lieči ostatných, tak ako môže byť chorý alebo mať zdravotné problémy? Keď ochoriem alebo ma niečo bolí, cítim z ľudských očí prekvapenie a ľahký výsmech, pretože Ja liečim iných a ako sa mi vôbec môže stať, že ja ochoriem? Mám na to jednoduchú odpoveď. Aj chirurg si môže zlomiť ruku alebo všeobecný lekár môže chytiť angínu. Prečo sa u lekárov považuje choroba prirodzenejšia ako u nás liečiteľov?... Asi to bude tým, že oni pracujú s hmatateľnými nástrojmi – lieky, ktoré reálne držíte v rukách a užívate ich. Naopak, človek využívajúci k liečeniu energiu Vám dáva niečo neviditeľné – záhadné.

Okolie od nás očakáva viac, ako by možno mali a tým sa dostávame pod určitý tlak. Nemôžeme byť chorí, smutní, nahnevaní, zlomení... Svet má o nás jasnú predstavu. Plní života, nevyčerpateľný pozitivizmus a  prekypujúci šťastím na rozdávanie. Ale my sme stále len ľudia. Všetci sme zraniteľní, vieme meniť nálady, radovať sa ale i smútiť. Vo svojej podstate sme úplne rovnakí. Sú to rozličné osudy, ktoré nás vedú rôznymi cestami...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?