Dobrí ľudia existujú

Autor: Miroslava Zvarová | 20.1.2015 o 11:14 | Karma článku: 10,09 | Prečítané:  884x

Keď som bola malé dieťa, Vianoce som milovala hlavne kvôli darčekom. Čím som bola staršia tým viac Vianoce prestávali mať svoje čaro. Všetko sa však zmenilo v roku 2012...

Rok 2012 bol pre mňa prelomovým rokom plný zlých správ a zážitkov, no na Vianoce som sa tešila, pretože boli naše prvé bez otca. Iba moje, sestričkine a mamine. Vedeli sme, že naše sviatky budú skromnejšie ale o darčeky predsa vôbec nejde. Tešili sme sa na spolu prežité dni.

Štyri dni pred Vianocami sme si išli vybrať stromček. Mali sme jasnú predstavu, ako má vyzerať - vysoký a majestátny. V nákupnom centre vládla super 'atmoška' a ľudia kupovali s deťmi stromčeky.

S maminou sme šli plné očakávania vybrať ten správny. Ako som prechádzala cez regále a videla odraz svojej tváre v rôznofarebných ozdobách, predstavovala som si, ako ozdobujeme ten náš. Z myšlienok ma vyrušila mamka: „ Poď sem, tu sú!.“ Pribehla som, usmiali sme sa na seba a presne sme vedeli, ktorý pôjde s nami domov. Naša radosť ale rýchlo zmizla. Nemohli sme si ho dovoliť. Sklamaná som pozerala po cenovkách a snažila nájsť niečo iné, no márne. Myslela som na to, ako bude moja malá sestra smutná, keď prídeme domov bez veľkej škatule. Nemohla som pochopiť, prečo nemôžeme byť šťastné ani cez Vianoce. Od stromčekov sme odchádzali s tým, že 'pozrieme ešte v inom obchode'. Každý vie, čo znamená táto veta.  Odchádzali sme bez najmenšej nádeje na záchranu Vianoc. Vtedy sa však stalo niečo, čo mnohých z vás neprekvapí. Prišiel za nami predavač. Hneď som ho chcela odbiť so slovami ,,Nie, nepotrebujeme poradiť.“ S úsmevom nám dal nejaký papier, poprial krásne Vianoce, pokojné sviatky a odišiel. Mamina otvárala na polovicu zložený papier a ja som ešte sledovala udiveným pohľadom muža, ktorý sa strácal medzi regálmi. „Čo to je?“ opýtala som sa  a ešte som sa snažila pohľadom nájsť toho predavača. Neodpovedala. Tak som sa na ňu pozrela a videla jej slzy v očiach. Vytrhla som jej zdrap z rúk a videla 80% zľavu na všetky vianočné stromčeky. Neviem, či počul náš rozhovor o tom, ako Vianoce nie sú Vianoce bez stromčeka, ale tak dojaté sme ešte neboli. Cez slzy sme sa smiali a vybrali presne ten, ktorý si ozdobujeme každý rok a vždy si spomíname na ten najlepší Vianočný zážitok. Vďaka nemu som presvedčená, že dobrí ľudia stále existujú.

Touto cestou sa chcem poďakovať mužovi, vďaka ktorému sme mali jedny z najkrajších Vianoc. Ďakujeme!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?